Not seeing a Scroll to Top Button? Go to our FAQ page for more info.

 NOVINKY 2018

 

ERWIN pod Bošovskou tvrzí (majitelka Jitka Kumhálová),
byl 24.11. 2018 uchovněn s krásným posudkem.
Přátelská, sebejistá povaha, naměřili mu 47 cm.
( Nevěsty, můžete se hlásit, Erwin se už na Vás těší ... )

 Daisy a příprava na svátky .. louskání oříšků...

Dolly pod Bošovskou tvrzí získala v říjnu slovenského šampióna.

30.9.2018 - Konečně začaly růst houby, tak jsme přijeli k naší kamarádce Jiřince a jejím chlupatým holkám Ambře a Follynce. Obvyklé přivítání. Ambra jen zlehka Corin dá na vědomí, kdo je tam pán, ale Folly to bere moc vážně a chvíli to vypadá na boj na život a na smrt. Naštěstí se brzy domluví a jsou opět velké kamarádky. Odpoledne jsme jen prošli lesík za rybníkem. Druhý den jsme si zajeli na Polánku a další den na Pohnání. Kosou jsme houby nesbírali, musely jsme hledat, ale něco jsme našli. Byl to jen kratičký výlet, ale holky se spolu vylítaly a pohrály dosytosti. My poklábosili, manžel byl spokojený s úlovkem hříbků. 

Děkujeme našim kamarádkám za pěkný výlet.

24.9.2018 - Minulou sobotu jsme se zastavily u Corinčinýho synka z prvního vrhu Daga (Dakiho). Dag nás pěkně přivítal, byl hrozně rád, že se může s někým prohonit po zahradě. Zachoval se jako gentleman a Corin pustil na svoje panství a vůbec neprotestoval. Chvilkama to vypadalo jako námluvy. Dag předvedl, že je úplně stejný "závislák" na paničce, jako Corin. Když panička přijde odněkud domů, může se Dag zbláznit radostí a nadává jí, že byla pryč. Mohly jsme se zdržet jen chvíli, ale Corin i Dag byli spokojeni. Snad zase někdy pojedem okolo, tak je zase navšívíme. Děkujeme. 

 A ještě Ebbinka nám poslala fotku ze Šumavy.
Vypadá to, že se tam měla dobře.


Letní návštěvy ....

Návštěva u Daisy. Corin s Daisy nejsou žádné velké kamarádky, ale tolerují se. Každá si hlídá svoji paničku. Daisy Corin na svůj dvorek pustí, zato Corin Ebbinku nechtěla k nám pustit vůbec. Musela být zavřená, jinak byla na ni zlá. Na procházce by to asi bylo dobré, ale k tomu jsme se nedostali.

↓ Míša a Tiborek za orienťákách. ↓

↓ Na návštěvě u Ambry a Follynky. Na schlazení jsem si dali zmrzlinku. ↓


A nakonec návštěva u Darečka.


Dolly pod Bošovskou tvrzí (majitelka Martina Přikrylová), získala dne 16. 6. 2018 na mezinárodní výstavě v Krakowě tituly V1, CAC, CACIB a dne 17. 6. 2018 na národní výstavě v Krakowě tituly V1, CAC, nejlepší fena. Tím splnila podmínky pro udělení titulu Šampion Polska.

Na mezinárodní výstavě Intercanis v Brně, dne 24.6. 2018 tituly V1, CAC, CACIB, BOB. Splnila podmínky pro udělení Český šampion.

Syn Dolly - AITICK SINTIAS DAMINI získal na oblastní výstavě v Náměšti na Hané, dne 16.6. 2018 VN1.

 

 

V sobotu 19. května jsem byla na orientačních závodech v Táboře - bylo to MČR ve sprintu. Byl to moc pěkný závod v těch úzkých uličkách a moc zajímavý. Při té příležitosti jsem s Corin navštívila naši kamarádku Jiřinku a psí kamarádky Ambru a Folly. Mají chatku nedaleko Tábora. Přivítání s Ambrou bylo jako obvykle. Ambra dala Corin jasně najevo, kdo je tam pánem. Ale Corin zapomněla, jak si posledně krásně hrála s Folly. Nastoupila na Folly, ale ta se nedala. To jejich přivítání už začalo být dost drsné, ale v tu chvíli se mezi ně postavila Ambra ausměrnila je. Musely jsme sice taky trošku zasáhnout, ale po chvíli občasného vrčení se celkem uklidnily a byly zase opět největší kamarádky a úžasně si spolu hrály. Follynka se předvedla jako výborná plavkyně. Panička jí házela do vody klacíky a ona jí je s radostí nosila. Dokonce se už prý i potápí. Corinka se vody nebojí, ale plavat nechce. Musela bych do vody i já. Potom by za mnou plavala. Ambra jen sotva smočí kotníky. Výletu jsme si moc užily.
A už se těšíme na další. Corin s paničkou.


20.4.2018 - minulý týden nás byla navštívit Daisy s paničkou a páníčkem. Maminka Corin Daisy přivítala nejprve zalehnutím a vypadalo to,  že ji ani nepustí. Po "důkladné " domluvě se trošku zklidnila. Při procházce po Bošovicích už to bylo v pořádku. Chvílemi jsme nevěděli, která je která, jak jsou na sebe podobné. Byl krásný den, tak jsme si to všichni užili. I pivko jsme zvládli. Musíme si to co nejdříve zopakovat. Děkujeme za návštěvu.

Corin 28. února oslavila šesté narozeniny. Myslím, že ji dort chutnal. Jinak si užívá krásných, slunečných, velmi mrazivých dnů. Takové počasí ji kupodivu vyhovuje

24.2.2018 - naše kamarádka Jiřinka pořídila Ambře, aby jí nebylo smutno, kamarádku do party, černou špiclenku Folly Zimní sen. No a my (já a Corin) jsme ji samozřejmě musely vidět. Počkaly jsme až po očkování a vydaly se do Prahy. Bylo nádherné počasí, svítilo sluníčko a cesta z Bošovic do Prahy byla bezproblémová. Dokonce i slavná D1. Jen "trošku" víc mrzlo. Ale to nám nevadilo. Jen jsem měla obavy, co Corin na malé štěňátko, jak se k němu bude chovat. Dopadlo to úplně parádně. Ambra samozřejmě jako vždy, nejprve "zvalchovala" Corin, aby ji dala najevo, kdo je tam hlavní kápo. Potom si spolu hrály a Corin si Follynky vůbec nevšímala, dělala, jako že ji nevidí. Jenže Follynka to dlouho nevydržela a začala pomalounku, polehounku Corin provokovat ke hře. No a nakonec to dopadlo úplně ke spokojenosti všech, že si ty dvě úžasně hrály a Ambra byla ráda, že si může od malé černé kuličky na chvíli odpočinout. Každý den (pátek, sobota, neděle) jsme podnikly krásné procházky po lesíku. Folly už běhala bez vodítka a vždycky se na zavolání vrátila, nebo ji trošku pomohla Ambra nebo Corin. Byl to moc pěkný víkend a doufáme, že si ho brzy zopakujeme. Hlavně kvůli chlupatém holkám.

 

Dolly pod Bošovskou tvrzí má ještě tři volná štěňátka - kluky. K odběru ihned.

Jsou velice šikovní a už se těší do nových domovů.
Chovatelka Martina Přikrylová, Velké Albrechtice, tel. 775 927 783.
e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..
Chovatelská stanice SINTIAS DAMINI 

 

NOVINKY 2017

NOVINKY 2016

NOVINKY 2015 a 2014