Not seeing a Scroll to Top Button? Go to our FAQ page for more info.

Novinky

 LEDEN 2019

Konečně k nám dorazila zima ...

Dolly pod Bošovskou tvrzí (maj. Martina Přikrylová) splnila podmínky pro udělení titulu Interchampion.

Páníčci Eddyho mě poslali fotky s dovětkem, že Eddy úspěšně vede kariéru psa domácího,  neodolatelného miláčka celé rodiny. Což značí, že se má dobře.

Taky Ebbi nám poslala nové foto. A vůbec se nebála ohňostroje. Jen jim nadávala. To má po mamince. :)

 Daisy taky na nás nezapomněla. Ale ta už se těch rachejtlí bála o dost víc. Ještěže má páníčky, kteří jsou u toho s ní.

 

ERWIN pod Bošovskou tvrzí (majitelka Jitka Kumhálová),
byl 24.11. 2018 uchovněn s krásným posudkem.
Přátelská, sebejistá povaha, naměřili mu 47 cm.
( Nevěsty, můžete se hlásit, Erwin se už na Vás těší ... )

 Daisy a příprava na svátky .. louskání oříšků...

Dolly pod Bošovskou tvrzí získala v říjnu slovenského šampióna.

30.9.2018 - Konečně začaly růst houby, tak jsme přijeli k naší kamarádce Jiřince a jejím chlupatým holkám Ambře a Follynce. Obvyklé přivítání. Ambra jen zlehka Corin dá na vědomí, kdo je tam pán, ale Folly to bere moc vážně a chvíli to vypadá na boj na život a na smrt. Naštěstí se brzy domluví a jsou opět velké kamarádky. Odpoledne jsme jen prošli lesík za rybníkem. Druhý den jsme si zajeli na Polánku a další den na Pohnání. Kosou jsme houby nesbírali, musely jsme hledat, ale něco jsme našli. Byl to jen kratičký výlet, ale holky se spolu vylítaly a pohrály dosytosti. My poklábosili, manžel byl spokojený s úlovkem hříbků. 

Děkujeme našim kamarádkám za pěkný výlet.

24.9.2018 - Minulou sobotu jsme se zastavily u Corinčinýho synka z prvního vrhu Daga (Dakiho). Dag nás pěkně přivítal, byl hrozně rád, že se může s někým prohonit po zahradě. Zachoval se jako gentleman a Corin pustil na svoje panství a vůbec neprotestoval. Chvilkama to vypadalo jako námluvy. Dag předvedl, že je úplně stejný "závislák" na paničce, jako Corin. Když panička přijde odněkud domů, může se Dag zbláznit radostí a nadává jí, že byla pryč. Mohly jsme se zdržet jen chvíli, ale Corin i Dag byli spokojeni. Snad zase někdy pojedem okolo, tak je zase navšívíme. Děkujeme. 

 A ještě Ebbinka nám poslala fotku ze Šumavy.
Vypadá to, že se tam měla dobře.


Letní návštěvy ....

Návštěva u Daisy. Corin s Daisy nejsou žádné velké kamarádky, ale tolerují se. Každá si hlídá svoji paničku. Daisy Corin na svůj dvorek pustí, zato Corin Ebbinku nechtěla k nám pustit vůbec. Musela být zavřená, jinak byla na ni zlá. Na procházce by to asi bylo dobré, ale k tomu jsme se nedostali.

↓ Míša a Tiborek za orienťákách. ↓

↓ Na návštěvě u Ambry a Follynky. Na schlazení jsem si dali zmrzlinku. ↓


A nakonec návštěva u Darečka.


Dolly pod Bošovskou tvrzí (majitelka Martina Přikrylová), získala dne 16. 6. 2018 na mezinárodní výstavě v Krakowě tituly V1, CAC, CACIB a dne 17. 6. 2018 na národní výstavě v Krakowě tituly V1, CAC, nejlepší fena. Tím splnila podmínky pro udělení titulu Šampion Polska.

Na mezinárodní výstavě Intercanis v Brně, dne 24.6. 2018 tituly V1, CAC, CACIB, BOB. Splnila podmínky pro udělení Český šampion.

Syn Dolly - AITICK SINTIAS DAMINI získal na oblastní výstavě v Náměšti na Hané, dne 16.6. 2018 VN1.

 

 

V sobotu 19. května jsem byla na orientačních závodech v Táboře - bylo to MČR ve sprintu. Byl to moc pěkný závod v těch úzkých uličkách a moc zajímavý. Při té příležitosti jsem s Corin navštívila naši kamarádku Jiřinku a psí kamarádky Ambru a Folly. Mají chatku nedaleko Tábora. Přivítání s Ambrou bylo jako obvykle. Ambra dala Corin jasně najevo, kdo je tam pánem. Ale Corin zapomněla, jak si posledně krásně hrála s Folly. Nastoupila na Folly, ale ta se nedala. To jejich přivítání už začalo být dost drsné, ale v tu chvíli se mezi ně postavila Ambra ausměrnila je. Musely jsme sice taky trošku zasáhnout, ale po chvíli občasného vrčení se celkem uklidnily a byly zase opět největší kamarádky a úžasně si spolu hrály. Follynka se předvedla jako výborná plavkyně. Panička jí házela do vody klacíky a ona jí je s radostí nosila. Dokonce se už prý i potápí. Corinka se vody nebojí, ale plavat nechce. Musela bych do vody i já. Potom by za mnou plavala. Ambra jen sotva smočí kotníky. Výletu jsme si moc užily.
A už se těšíme na další. Corin s paničkou.


20.4.2018 - minulý týden nás byla navštívit Daisy s paničkou a páníčkem. Maminka Corin Daisy přivítala nejprve zalehnutím a vypadalo to,  že ji ani nepustí. Po "důkladné " domluvě se trošku zklidnila. Při procházce po Bošovicích už to bylo v pořádku. Chvílemi jsme nevěděli, která je která, jak jsou na sebe podobné. Byl krásný den, tak jsme si to všichni užili. I pivko jsme zvládli. Musíme si to co nejdříve zopakovat. Děkujeme za návštěvu.

Corin 28. února oslavila šesté narozeniny. Myslím, že ji dort chutnal. Jinak si užívá krásných, slunečných, velmi mrazivých dnů. Takové počasí ji kupodivu vyhovuje

24.2.2018 - naše kamarádka Jiřinka pořídila Ambře, aby jí nebylo smutno, kamarádku do party, černou špiclenku Folly Zimní sen. No a my (já a Corin) jsme ji samozřejmě musely vidět. Počkaly jsme až po očkování a vydaly se do Prahy. Bylo nádherné počasí, svítilo sluníčko a cesta z Bošovic do Prahy byla bezproblémová. Dokonce i slavná D1. Jen "trošku" víc mrzlo. Ale to nám nevadilo. Jen jsem měla obavy, co Corin na malé štěňátko, jak se k němu bude chovat. Dopadlo to úplně parádně. Ambra samozřejmě jako vždy, nejprve "zvalchovala" Corin, aby ji dala najevo, kdo je tam hlavní kápo. Potom si spolu hrály a Corin si Follynky vůbec nevšímala, dělala, jako že ji nevidí. Jenže Follynka to dlouho nevydržela a začala pomalounku, polehounku Corin provokovat ke hře. No a nakonec to dopadlo úplně ke spokojenosti všech, že si ty dvě úžasně hrály a Ambra byla ráda, že si může od malé černé kuličky na chvíli odpočinout. Každý den (pátek, sobota, neděle) jsme podnikly krásné procházky po lesíku. Folly už běhala bez vodítka a vždycky se na zavolání vrátila, nebo ji trošku pomohla Ambra nebo Corin. Byl to moc pěkný víkend a doufáme, že si ho brzy zopakujeme. Hlavně kvůli chlupatém holkám.

 

Dolly pod Bošovskou tvrzí má ještě tři volná štěňátka - kluky. K odběru ihned.

Jsou velice šikovní a už se těší do nových domovů.
Chovatelka Martina Přikrylová, Velké Albrechtice, tel. 775 927 783.
e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..
Chovatelská stanice SINTIAS DAMINI 

 

Corin se už na zimu taky trošku oblékla.  

Vzpomínka na Dolly - v listopadu to bylo 6 let, co odešla do psího nebíčka.


29.10.2017 - EBBI (6 měsíců) na návštěvě u Daisy (2 roky).

Dolly pod Bošovskou tvrzí má štěňátka !
V pátek se jí narodilo pět pejsků a jedna fenečka.
Blahopřejme.
Případní zájemci se můžou hlásit u Martiny Přikrylové,
mob.: 775 927 783
email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

4. října 2017 odešla do psího nebíčka AISSI pod Bošovskou tvrzí. Dožila se krásných 16,5 roku. Byla to velká bojovnice.  I když se nezúčastnila žádných výstav, svým páníčkům po celý svůj život dělala jen radost. Aissinko, děkujeme Ti. DOLLY pod Bošovskou tvrzí bude mít štěňátka.
Otec štěňátek je Dareus Kyjská zahrada.
Předpokládané datum narození štěňátek je konec října 2017.
Výstavní ocenění
Dolly: V1, CAC, NV, BOB, VSV, BOS, CACIB.
Dareus: V1, CAC, CACIB, BOB

Zájemci o štěňátka se můžou hlásit u paní
Martiny Přikrylové, Velké Albrechtice
mob: 775 927 783
e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


Konečně začaly růst houby, tak jsme se domluvily s Jiřinkou (celé léto jsme o tom mluvily), že ji konečně navštívíme na chatě v Jižních Čechách. Jako ostatně každý rok. Počasí nám kupodivu přálo, pršelo jen v noci a přes den občas i vysvitlo sluníčko. Chlupaté holky se dost vylítaly a můj manžel si konečně přišel na své. Miluje sbírání hub. Celý týden jsme baštili houby skoro na všechny způsoby. I když se alkohol nemá pít, my si dali burčák z Jižní Moravy. V Mladé Vožici je totiž vinotéka, kde mají vína z Jižní Moravy. (tedy skoro od nás). A každé ráno, na "spálení červa", štamprdličku slivovičky. V pátek v podvečer nás poctili svou návštěvou páníčci od Darečka (Dareus Kyjská zahrada) a Daga z Moravské chaloupky. Bylo to úžasné setkání velkých bílých špiců. Nejvíc si užila naše Corin s Dagem. Byli v jednom kole.
Bylo to moc pěkné, děkujem.Jelikož všichni tři Corinčini kluci bydlí v Praze, tak jsem využila pozvání Jiřinky Budínské a uskutečnili jsme setkání kluků u Jiřinky. Tam jsem jim taky předala průkazy původu. Jiřince za to moc děkuji. Myslím, že setkání se vydařilo a bylo to moc pěkné odpoledne. Eddy, Egon a Erwin se nejdříve trošku oťukávali a pak spolu vyváděli. Corin jich tak trošku dozorovala a Ambra byla ráda, že tam má takovou ohromnou společnost. Co jí odešla do psího nebíčka její maminka a kamarádka Cessynka, je jí moc smutno. Jen Jiřinka se druhý den omlouvala sousedům za ten vřískot a štěkání. Ale myslím, že výjimečně se to dá odpustit. 

9. 8. 2017 jsme si udělali výlet  do Hladkých Životic za Daisy a za Ebbi do Jistebníku. Corin je tak trošku drsná mamina, nebo se bojí o mě. Pořád si mě hlídá a staví se mezi mě a ty malé chlupaté krásky. Když jsem se chtěla s nima pomazlit, tak jsem musela jen potajmu, aby mě Corin neviděla. 

18. srpna 2017 odešla do psího nebíčka maminka naší Corinky: CESSY pod Bošovskou tvrzí. (maj. Jiřina Budínská). Byla to skvělá kamarádka a maminka. Odchovala 15 štěňátek a Ambru vychovala úplně perfektně. Tvořily spolu nerozlučnou dvojici, náramně sehranou. Byla výstavně velice úspěšná, získala mnoho titulů u nás i v zahraničí.
V našich srdcích zůstane navždy.8.8.2017 - štěňátka z vrhu E jsou u svých nových majitelů a mají se moc dobře. Fotky jsou pod jmény u vrhu E :)


12.7.2017 -štěňátka už jsou všechna v novém domově. Přeji jim, aby se jim dařilo dobře a dělali novým majitelům jen samou radost a potěšení. Posíláme ještě pár fotek na rozloučenou ( více VRH E )


25.6.2017 - Dolly pod Bošovskou tvrzí získala na Mezinárodní výstavě Intercanis v Brně: V1, CAC, CACIB a BOB s krásným posudkem ... Blahopřejeme.

3. 6. 2017 - slaví své druhé narozeniny Corinčiny děti - DAG, DAISY, DOLLY a DORIN.
Přejeme jim hodně, hodně zdravíčka a aby měli o zábavu postaráno, aby dělali svým páníčkům radost a oni jim. To jim přeje maminka Corin a její lidská smečka.

↓ Daisy jako pampelišková princezna. ↓


24.5.2017 - fotky štěňátek a trochu povídání . .. VRH E


 16.5.2017 - štěňátka mají právě týden. .. více info VRH E


15.5.2017 - Dolly pod Bošovskou tvrzí ( maj. Bc. Martina Přikrylová ) byla v sobotu dne 13. 5. 2017 ve Zbraslavi u Brna úspěšně zbonitována.
Tentýž den získla na speciální výstavě ve Zbraslavi u Brna tituly: V1, CAC, Vítěz speciální výstavy, BOS

 

9.5.2017 - Corince se narodila štěňátka .. jedna holka a tři kluci, všichni už mají své potenciální majitele :)
Více na Vrh E


17.4.2017 - Dorin ... pohoda, klídek když páníčci pracují a nemají čas si s nimi hrát. 9.4.2017 - Dolly pod Bošovskou tvrzí (maj. Martina Prusová) získala na Národní výstavě v Ostravě tituly: CAC, BOB, NV. Moc blahopřejeme.


6.4.2017 - máme potvrzenou březost. Předpokládané datum narození štěňátek 8. května. Držte nám palce, ať vše dobře dopadne. Corinka už se těší na miminka.

 

8.3.2017 - byla Corinka za ženichem Camillo Hof Sommerberg a povedlo se. Po krátkém namlouvání se zadařilo. Teď už nám zbývá jen čekat, až půjdem asi tak za měsíc na ultrazvuk, aby nám potvrdili březost.


28.2.2017 oslavila Corin páté narozeniny. Dort jí asi podle fotek chutnal. Nic nám nenechala. Přejeme jí hodně zdraví.

24.2.2017 -  konečně jsme se dočkali, Corin začala hárat. Usmívající se Přibližně za čtrnáct dní, pojedeme za ženichem. Prosím, držte nám palce, ať se zadaří a všechno dobře dopadne.

Daisy pod Bošovskou tvrzí kontroluje práci bobrů ...

Zima v Bošovicích ...

 A ještě v prosinci ...

Tak jako každý rok v předvánočním čase navštěvujeme s Corinkou naši kamarádku Jiřinku a její holky Cessynku a Ambru. Tentokrát jsme nebyly spolu na žádném velkém výletě, tak jsme si udělaly s Corinkou krásnou procházku kolem Rokytky. Loni udělané meandry už byly krásně porostlé trávou. Procházku jsme ukončily u Kyjského rybíka, kde se Corin mohla nabažit aspoň pohledem na krásné kachničky a jednu mladou labuť. A já jsem si dala v hospůdce u rybníka dobré plzeňské pivečko.
Při zpáteční cestě domů jsme se zajely podívat za naší Dorinkou a prošly se ještě v Hostivařském parku. Tentokrát už byla Corin na svou dcerunku hodná a už byly obě v naprosté pohodě. Dokonce Dorinka lákala Corin ke hře, ale ji se nějak nechtělo.
I přesto, že si tenotkrát psí holky, Cessynka a Ambra s Corin tolik nehrály jako vždycky i kocourek Štísko na ni kašlal, bylo nám v Praze u Jiřinky moc dobře. A už se těšíme na další setkání. Asi to nebude dlouho trvat. Chystáme se do Německa za ženichem Camillem hof Sommerberg. A aby to nebylo na jeden zátah tak daleko, první zastávka bude u Jiřinky v Praze.

Všechno rychle uteklo a my musely zase domů. Cesta z Prahy domů po D1 byla naštěstí v pohodě.

NOVINKY 2016

NOVINKY 2015 a 2014